Opóźniony pociąg osobowy…

autor: dar_wro

Nie pociąg, a odpowiedź na postawione wcześniej pytanie. A w zasadzie jej brak. Sami oceńcie. PKP odpowiedziało dzisiaj Wsparciu tak:

Szanowny Panie,
pragnę poinformować, iż nie zakazujemy turystom robienia sobie pamiątkowych zdjęć na dworcach. Jeśli zaś chodzi o wszelkie kwestie prawne, to uprzejmie proszę o wystosowanie wystąpienia do Biura Prawno – Organizacyjnego PKP S.A.

Szczerze mówiąc, takie odbijanie ping ponga jest niezłym sposobem na spławienie dociekliwych petentów. O „braku zakazu” to my wiemy i bez PKP. W kwestii turystów odpowiedź jest zbieżna z tym, co zostało napisane do redakcji  MM Moje Miasto.  Mimo wszystko dzisiejsza „odpowiedź” wprawiła mnie w dobry nastrój, bo przecież to nie w interesie fotografujących jest dociekać podstawy prawnej wyimaginowanych obowiązków stawianych przez PKP. Dziwi jednak, że koleje nie potrafią w sensowny sposób uzasadnić swojego stanowiska. Skoro w sprawach „poinformowania i uzyskania zgody” kompetentną jednostką jest  Zespół Prasowy PKP, to tenże powinien również wytłumaczyć dlaczego wymaga się takiego, a nie innego zachowania od fotografa.
Jedno jest pewne. Żeby mieć możliwość zrobienia zdjęć na dworcu wystarczy mieć status turysty, a robione zdjęcie powinno mieć charakter pamiątkowy.  Oczywiście nasuwają się przewrotne pytania w stylu: Jak nabyć status turysty i kto o tym decyduje? Czy fakt trzymania w ręku D3s pozbawia takiego statusu? Jakie zdjęcie ma charakter pamiątkowy? Jakby ktoś szukał odpowiedzi na te i inne pytania, to podaję adres przekazany Wsparciu przez Zespół Prasowy PKP.
Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna
Centrala Biuro Prawno – Organizacyjne
ul. Szczęśliwicka 62
00-973 Warszawa

Na tym koniec kolejowego story. Game over!

8 komentarzy
0

Może Ci się również spodobać

8 komentarzy

Piotr 25 lipca 2011 - 19:27

„bo przecież to nie w interesie fotografujących jest dociekać podstawy prawnej wyimaginowanych obowiązków stawianych przez PKP”
– no nie, fotografujący się tylko użera z ochroną, której kazali przeganiać fotografujących.

„Na tym koniec kolejowego story. Game over!”
Zaraz, zaraz, a kto w tej grze wygrał? Bo jakoś mi się nie wydaje, żeby fotografujący. To ja poproszę jednak sequel, w którym wyjaśnisz co w sytuacji braku podstawy prawnej dla pomysłów PKP ma zrobić fotograf-turysta przy dyskusji z ochroną.

Odpowiedz
Piotr 25 lipca 2011 - 20:43

A tak w ogóle to zdjęcie roweru to jakaś prowokacja? Że niby jak masz korzystać z PKP to weź rower? ;P

Odpowiedz
dar_wro 25 lipca 2011 - 22:49

To jest alternatywa – zawsze szybko, zawsze pewnie 🙂

Odpowiedz
Piotr 25 lipca 2011 - 23:16

Dobra, dobra, a jaki jest właściwy sposób postępowania w przypadku stwierdzenia, że ochroniarze na PKP chcą od Ciebie coś, do czego nie mają podstawy prawnej i nie ma jej nawet biuro rzecznik PKP, ale za to ochroniarze mają przewagę masy?

Odpowiedz
amaśka 25 lipca 2011 - 23:22

Trzeba powiedzieć, że Darek to dobry znajomy 🙂

Odpowiedz
dar_wro 26 lipca 2011 - 00:23

Do tego ma się obronne d3s 😉

Odpowiedz

Napisz komentarz

Strona korzysta z cookies. Mam nadzieję, że Ci to nie przeszkadza. Możesz oczywiście tą funkcję wyłączyć w swojej przeglądarce. Akceptuję Czytaj więcej

error: Uwaga: Treść jest chroniona !!