Definicja twórcy według …

autor: dar_wro
4 komentarze

Update 30.05.12 – Zerknijcie do PS1.

Dzisiaj będzie krótko, a nawet bardzo krótko.Powinienem się już przyzwyczaić, że w internecie można publikować różne informacje, zarówno prawdziwe, jak i te wyssana z palca. Mądre i głupie. Rzeczowe i konkretne, jak i banialuki.Jednak wciąż są rzeczy, które mnie zadziwiają.

Po zamieszczeniu wpisu na F-LEX mam w zwyczaju zerknąć i zobaczyć, czy ktoś na ten sam lub podobny temat też coś pisał. Zrobiłem tak i wczoraj. Natknąłem się na ŚwiatObrazu i notkę  zatytułowaną „Fotograf w przepisach prawa autorskiego – rozliczenia podatkowe i ZUS”. Notka bardzo krótka, ale mnie już na wstępie ręce opadły. Chodzi o definicję twórcy.  Oto i ona!

Pozwolę sobie nic więcej nie napisać i pozostawić Was z rozdziawioną buzią 😉

Update 30.05.12. PS1. ŚwiatObrazu poprawił się  i teraz jest już zgodnie z art. 8 ust. 2 Ustawy. 🙂

Domniemywa się, że twórcą jest osoba, której nazwisko w tym charakterze uwidoczniono na egzemplarzach utworu lub której autorstwo podano do publicznej wiadomości w jakikolwiek inny sposób w związku z rozpowszechnianiem utworu.

Niby jedno słówko, a potrafi tyle zrobić zamieszania.

Mimo wszystko należy podkreślić, że nie jest to definicja twórcy. Art. 8 ust. 2 zawiera bowiem domniemanie prawne, że osoba podpisana pod dziełem jest twórcą tego dzieła.

Definicji pojęcia twórca szukajcie w notce pod jakże przewrotnym tytułem “Twórca”. 😉

4 komentarze
0

Może Ci się również spodobać

4 komentarze

ka_tula 29 maja 2012 - 21:21

:DDDDDDDDDDDDDDD

Odpowiedz
Romek 30 maja 2012 - 11:31

Witam. Dziękuję za wyłapanie tego błędu. Autorka (skądinąd doświadczona) pominęła dość istotne sformułowanie “domniemywa się’ – co oczywiście czyni Pański komentarz uprawnionym. Poprawiliśmy tekst, poinformujemy również Autorkę. Serdecznie pozdrawiam

Romek Gabrysz

Odpowiedz
dar_wro 30 maja 2012 - 13:35

Cieszy, że się nie obrażacie 🙂

Odpowiedz

Napisz komentarz

Strona korzysta z cookies. Mam nadzieję, że Ci to nie przeszkadza. Możesz oczywiście tą funkcję wyłączyć w swojej przeglądarce. Akceptuję Czytaj więcej

error: Uwaga: Treść jest chroniona !!